Apie veislę-About breed

2_GFmaza

Meino meškėno (maine coon ar maine shag) veislė kilusi iš Jungtinių Amerikos Valstijų Meino miestelio. Pasak legendos, ši veislė yra laukinės katės ir meškėno sąjungos pasekmė (racoon). Ieškant išorinių panašumų, tai atrodo gana įtikinamai, nes Meino meškėno kačių uodega ir kailis yra panašūs į meškėno, dar keli jų bendri bruožai: alpinizmas (jiems patinka laipioti aukštai), žavėjimasis vandeniu, masyvios letenos. Meinukai gali paimti burnyte žaislą, pieštuką ar šiek tiek maisto ir sukandę nešioti, kaip tą daro tikrieji meškėnai. Beje, kai kurie Meino meškėnai vandenį geria iš savo letenėlių, lygiai taip pat, kaip tą daro meškėnai.
 
Kiti šaltiniai teigia, kad stambias, ištvermingas kates į laivus imdavo jūreiviai. Keturkojai saugodavo maisto atsargas nuo laive knibždančių žiurkių bei padėdavo žmonėms įveikti psichologinę įtampą, kuri atsirasdavo ilgą laiką būnant toli nuo namų. Katės jūreivius lydėdavo ir krante, neretai ten ir pasilikdavo.
 
Šiuo metu yra felinologų, kurie mano, kad ši veislė atsirado sukergus trumpaplaukes kates su ilgaplaukiais patinais, atvežtais į Naująją Angliją vikingų arba jūreivių.
 
Taigi, nors Meino meškėnų veislė yra giriama kaip viena seniausių natūralių veislių Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau yra ir kitokia šios didingos veislės kilmės tikimybė.
 
Puikiai parodoje Bostone pasirodžiusio Meino meškėno Captain Jenks dėka ši veislė 1861 metais buvo užregistruota literatūroje.
1895 metais Medisone Meino meškėno katė Cosie buvo pripažinta geriausia iš geriausiųjų. Šios veislės populiarumas smarkiai išaugo nuo 1950 metų, kai buvo įsteigtas Meino meškėnų kačių klubas, vadovaujamas Alta Smith ir Ruby Dyer. Veislės standartai aprašyti dar 1960 metais. Nuo to laiko šios veislės populiarumas smarkiai augo. Ši katė yra viena populiariausių pasaulyje veislių, auginamų namuose.
 
Meino meškėnų veislė smarkiai keitėsi- bėgant metams, katės tampo  stambesnės, ilgesnės ir labiau laukinės išvaizdos.
Meino meškėnai gali puikiai išgyventi ir prisitaikyti net atšiauriauriomis, permainingomis klimato sąlygomis. Tai įrodo jų išorė: tankus, vandens nepraleidžiantis kailis, tvirta kaulų ir raumenų struktūra, didelis svoris. Nuo šalčio šiuos katinus saugo ilga pūkuota uodega, kuria jie gali užsikloti visą savo kūną, tankūs plaukų kuokštai virš ausyčių ir letenėlese, kurios plačios kaip tikri sniego batai. Didelės akys ir ausys, stambus, kampuotas snukis taip pat rodo, kad šios katės yra medžiotojos ir kovotojos už išgyvenimą rūsčioje gamtoje.
 
Meino meškėno pagrindinis plaukas pusilgis ir riebaluotas, kad geriau nutekėtų vanduo ir gyvūnas nesušlaptų. Vasarą plaukas trumpesnis, žiemą ilgesnis, tik uodega visą laiką apaugusi ilgais tankiais plaukais. Vienas labiausiai žavesį keliančių bruožų ir yra šių kačių kailis. Meino meškėnai išsiskiria savo tankiu, ilgų plaukų kailiu. Originalus šio gyvūno kailio raštas primena meškėno, todėl viena iš jų atsiradimo legendų teigia, jog dėl šios priežasties Meino meškėnai ir įgavo savo pavadinimą.  Laikui bėgant, šių augintinių kailio koloritas keitėsi, atsirado daugiau įvairių atspalvių, todėl dabar Meino meškėnai gali būti juodos, melsvos, kreminės, rusvos, baltos, pilkos, rudos spalvų bei raini.
 
Meino meškėnai žavi išskirtiniais savo išvaizdos bruožais ir unikaliu charakteriu.  Jų įspūdingas dydis greitai pelnė šioms katėms didelį populiarumą ir pripažinimą pasaulyje. Šie švelnaus būdo milžinai gali sverti nuo 4 iki 10 kilogramų: katės sveria apie 4-6 kg, o katinai vidutiniškai apie 7-10 kg. Tai labai tvirto kūno sudėjimo katės, storu kaklu, didelėmis ausimis ir kvadrato formą primenančia galva. Taip pat šios katės milžinės išsiskiria savo didelėmis apvaliomis akimis bei ilga pūkuota uodega.
 
Šios veislės katės vystosi lėtai, brandą ir tikrąjį dydį pasiekia 3-4 gyvenimo metais. Įdomiausia tai, kad per visą savo gyvenimą šios katės išsaugo žaismingą kačiuko temperamentą, kuris kartais nelabai derinasi su jų solidžia, kartais netgi rūsčia išvaizda.
 
Elgsena ir charakteris:
Meino meškėnų charakteris ganėtinai išskirtinis. Šios veislės katės žinomos kaip tikros šeimos augintinės, prieraišios ir draugiškos, tačiau dar viena šios veislės ypatybė yra ta, jog ji puikiai susidraugauja su visais namuose esančiais gyvūnais. Šios katės yra labai protingi gyvūnai ir gudrios medžiotojos. Dėl visų šių puikių savybių, Meino meškėnai ir tapo vieni labiausiai vertinamų kačių pasaulyje. Taip pat jie sugeba puikiai prisitaikyti prie aplinkos ir žmonių, kurie juos supa. Jie gali būti laimingi ir savarankiški, kai lieka vieni namuose, o taip pat puikiausiai mėgautis šeimos narių ar kitų dėmesiu. Dažnai šios veislės katė namuose išsirenka vieną asmenį, kurį sekioja, su kuriuo ar netoliese jo ir miega. Jeigu šeimoje gimsta kūdikis, šios veislės atstovės nekelia pavydo scenų, o imasi rūpestingos auklės vaidmens. Nepaisant savo dydžio ir masyvumo, šie augintiniai yra ganėtinai judrūs ir mėgstantys žaisti bei išdykauti. Tačiau jie niekada nekrečia išdaigų piktai, o jeigu Jūsų namuose suduš viena ar kita vaza, nuo stalo nusprūs mobilus telefonas ar šiaip koks kitas labai įdomus daiktas, tai tik dėl meinukų smalsumo ir begalinio noro viską pažinti ir visur dalyvauti!!! Atminkite- meinukams per didelių žaislų nebūna! 🙂
 
Meino meškėnai retai miauksi, o jų balsas yra unikalus- primena balandžio burkavimą, kas daro šią didelę katę dar įspūdingesne ir mielesne. Meinukai nuolatos „bendrauja“ su namiškiais, kalbinami atsišaukia savo burkavimu, o ir patys nevengia pirmieji „užmegzti“ pokalbio ar paprašyti pažaisti su jais 🙂
 
Negalavimai:
Meino meškėno veislės katės yra tvirtos, sveikos ir neturi specifinių sveikatos problemų, tačiau nuo 8 ar 9 metų patartina kasmet tikrinti sveikatą. Tai rekomenduojama ir kitoms naminėms katėms.
 
Veislės standartai:
Galva: vidutinio dydžio, pleišto formos. Panaši į kupolo formą kakta, šiek tiek įdubęs profilis. Aukšti, iškilūs skruostai. Kampinis snukis. Plati nosis, kupolo formos nosies galiukas. Pakankamai galingas žandikaulis, geras smakras.
Ausys: plačios prie pagrindo, vidutiniškai smailios, aukštai virš galvos. Ausies vidus yra gerai suformuotas, su ilgais, švelniavilniais plaukučiais, augančiais į išorę. Pageidautini plaukų kuokštai virš ausyčių (bet nebūtini).
Akys: didelės, gerai išdėstytos, šiek tiek ovalios, bet aplink plačiai atsilapojusios. Pati akių padėtis šiek tiek kreivai nukreipta. Galimos įvairios spalvų variacijos.
Kaklas: ilgas, galingas, šiek tiek išlenktas.
Kūnas: ilgas, stačiakampio formos, didelis. Sunkių kaulų ir galingų raumenų.
Kojos: vidutinio ilgio, stiprios. Sunkių kaulų ir stiprių raumenų. Didžiulės apvalios letenos.
Uodega: ilga, plati ties pagrindu, siaurėjanti link galiuko. Ilgų, gausiai skraidančių, lengvai krentančių plaukų.
Kailis: pritaikytas visiems sezonams. Tankus, šilkinis, trumpas ant galvos, pečių ir kojų, ilgesnis ant nugaros ir kūno šonų, su ilgais, lengvai krentančiais plaukais. Ilgi plaukai ant pilvo. Ilga, plati, kailiniuota apykaklė yra pageidautina (bet nebūtina). Poplaukis minkštas, švelniavilnis, nepraleidžiantis vandens, šiek tiek riebaluotų plaukų. Visos spalvos yra leidžiamos, išskyrus alyvinę, cinamono ir gelsvai rudą. Priimtinas bet koks baltos spalvos kiekis.
 
Šios veislės negalima kryžminti su jokia kita veisle!!!
 
Veislės defektai: mažas dydis, prasta išvaizda; apvali galva; pernelyg tiesus arba pernelyg išgaubtas profilis; nosis su defektu; iškilios atvėpusios lūpos; atsitraukęs, mažas smakras; ausų tarpai platūs arba siauri; pasvirusios, siauros, migdolo pavidalo akys; trumpas, kresnas, lengvų kaulų kūnas; trumpa uodega; uodegos lūžis; viso kūno vienodo ilgio plaukas.


Grįžti atgal - Go back

Kalendorius